Θεατρική παράσταση «Ουρανογραφία»

Το σχολείο μας συμμετέχει με την βραβευμένη για το σενάριο της θεατρική παράσταση «Ουρανογραφία» στις εκδηλώσεις της φετινής διοργάνωσης για τη δράση «Μαθαίνοντας επιστήμη μέσα από το θέατρο». 29 σχολικές ομάδες, από διάφορες περιοχές της χώρας, παρουσιάζουν στην Αθήνα  ζωντανά τις θεατρικές τους παραστάσεις εμπνευσμένες από το αναλυτικό πρόγραμμα των μαθημάτων. Το απόγευμα της Κυριακής 22 Απριλίου θα γίνουν οι απονομές των βραβείων και των διακρίσεων στους συμμετέχοντες ενώ κατά τη διάρκεια του διημέρου θα προβάλλονται και οι παραστάσεις των 20 σχολείων που συμμετέχουν στη δράση μέσω βίντεο. Ένα από αυτά είναι και το δικό μας! Η παράσταση μας «Ουρανογραφία» θα παρουσιαστεί στις αρχές Ιούνη στο σχολείο μας από μαθητές και τις μαθήτριες των τάξεων Ε’, Στ’ και του Τμήματος Υποδοχής.