Καλό ξεκίνημα για τις ομάδες μας!

Σήμερα στο κλειστό γήπεδο της Χίου έγιναν οι αγώνες πετοσφαίρισης δημοτικών σχολείων της Χίου.

Το σχολείο μας έλαβε μέρος και με ομάδα αγοριών και με ομάδα κοριτσιών.

Τα αγόρια, ως επί το πλείστον μαθητές της Ε’ τάξης, με τη συμμετοχή τους απόκτησαν πολύτιμες εμπειρίες για την επόμενη χρονιά ώστε να είναι πιο αποφασιστικοί και ανταγωνιστικοί. Για την ιστορία αντιμετώπισαν το 5ο Δ.Σ. Χίου (τελικοί νικητές του τουρνουά), το Δ.Σ. Καλλιμασιάς και το 2ο Δ.Σ. Βροντάδου. Μπράβο σε όλα τα αγόρια!

Τα κορίτσια μας, κυριολεκτικά έφτασαν μία ανάσα από τον τελικό (το τουρνουά κατέκτησε τελικά η ομάδα του 1ου Δ.Σ. Χίου), μετά από δύο νίκες και μία ήττα 16-14 από το 2ο Δ.Σ. Χίου. Αγωνιστήκαμε επίσης με το Σχ. Κέντρο Καρδαμύλων και με το Δ.Σ. Θυμιανών. Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τον ωραίο αγώνα!

Ένα μεγάλο μπράβο και στην γυμνάστριά μας την κ. Καρακωνσταντή για την προετοιμασία και την σημερινή παρουσία στα τελικά.

Και του χρόνου πιο δυνατοί!

φωτογραφία από την προθέρμανση