Διεξαγωγή αγώνων ποδοσφαίρου στο σχολείο μας!

Μία επιτροπή μαθητών της Ε και της Στ τάξης συνεννοήθηκαν με τη Διεύθυνση του σχολείου μας, την Γυμνάστρια και τους δασκάλους και δασκάλες των τάξεων και διοργανώθηκαν με μεγάλη επιτυχία αγώνες ποδοσφαίρου στην αυλή μας χτες Τρίτη και σήμερα Τετάρτη 13 Ιουνίου.

Έγινε η κλήρωση, έγινε η πρώτη φάση όπου τα δύο τμήματα της Δ τάξης αντιμετώπισαν αντίστοιχα την Ε και την Στ, και σήμερα έγινε ο μεγάλος τελικός ανάμεσα στην Ε και την Στ που προκρίθηκαν από τα χτεσινά παιχνίδια.

Οι ίδιοι οι μαθητές αγόρασαν τα κύπελλα (ευχαριστούμε Α.Μ.), διαιτητές σφύριξαν οι δάσκαλοι του σχολείου μας και πραγματικά για δύο μέρες απολαύσαμε αγώνες υψηλού επιπέδου, αθλητικού ευ αγωνίζεσθαι και φιλίας.

Για την ιστορία νικήτρια αναδείχτηκε η ομάδα της Στ, το κύπελλο της οποίας έδωσε ο κ. Δ/ντής και στην Ε τάξη το κύπελλο απένειμε η Γυμνάστρια του σχολείου μας.

Στο τέλος όλοι και όλες μαζί φωνάξαμε δυνατά: 3ο Δημοτικό Σχολείο Χίου!

Και του χρόνου!