Τη Δευτέρα βγάζουμε τραπεζάκι…

Συμμετέχουμε κι εμείς στην Ημέρα του Παιδιού – Ημέρα της Unicef με τη διοργάνωση από την Γ’ τάξη του σχολείου μας εκδήλωσης συγκέντρωσης χρημάτων υπέρ των παιδιών – προσφύγων που στο ταξίδι τους από την απόγνωση προς την ελπίδα έχουν βιώσει τη χειρότερη πλευρά της ζωής, τον ξεριζωμό, το φόβο και τη μάχη να κρατηθούν στη ζωή μέσα από τα παγωμένα νερά μιας άγνωστης θάλασσας.

Τη Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου και για όλη την μέρα, από το πρώτο μέχρι το τελευταίο διάλειμμα, θα λειτουργήσει το τραπεζάκι της Unicef όπου ο καθένας και η καθεμία μπορούν να συνεισφέρουν. Παράλληλα θα υπάρχει ενημέρωση για τις δράσεις της οργάνωσης όπως και όμορφες ζωγραφιές συμμαθητών της Β και Γ τάξης σχετικών με τις δράσεις και τους στόχους της οργάνωσης.

Ας βοηθήσουμε όλες και όλοι!

Οι κουμπαράδες της Unicef