Καλοκαιρινή γιορτή από το Α1

Με χαρά παρακολουθήσαμε την καλοκαιρινή γιορτή που παρουσίασαν οι μαθητές/τριες της Α1 τάξης του σχολείου μας, την Τετάρτη 12 Ιουνίου 2024, με υπεύθυνες τις εκπαιδευτικούς την κα Νικολέττα Ζιάκα και την κα Αναστασία Σέρρου. Μέσα από ένα υπέροχο θεατρικό δρώμενο, τα παιδιά μας μετέφεραν το σημαντικό περιβαλλοντικό μήνυμα της προστασίας των θαλασσών μας, μας προβλημάτισαν και μας διασκέδασαν. Συγχαρητήρια παιδιά, είμαστε περήφανοι για την εξέλιξή σας αυτή τη σχολική χρονιά!

«Συνέλευση ζώων της θάλασσας»

Μια φορά κι έναν καιρό, σε μια χώρα μακρινή, τη θαλασσοχώρα, ο Ποσειδώνας, η Γοργόνα, ο Ήλιος και όλα τα ζώα της θάλασσας ζούσαν ευτυχισμένα. Όμως τον τελευταίο καιρό κινδύνευαν από τα σκουπίδια που πετούσαν οι άνθρωποι.  Γι’ αυτό αποφάσισαν να κάνουνε συμβούλιο για να βρούνε λύση.