Η αποχαιρετιστήρια γιορτή της Στ’ τάξης

Έφτασε η στιγμή να αποχαιρετήσουμε τους μαθητές και τις μαθήτριες της Στ΄ τάξης μετά από 6 όμορφα χρόνια στο σχολείο μας. Μέσα σε κλίμα χαράς και συγκίνησης, κατά την απογευματινή γιορτή στην αυλή του σχολείου μας, τα παιδιά μοιράστηκαν σκέψεις και συναισθήματα από τις σχολικές τους αναμνήσεις, τραγούδησαν, χόρεψαν και έλαβαν τα απολυτήριά τους καθώς και αναμνηστικά δώρα.

Την επόμενη μέρα πραγματοποιήθηκε η αναμνηστική τους εκδρομή στο χωριό Μεστά όπου πέρασαν  υπέροχα! Την τελευταία μέρα τους στο σχολείο τα πρωτάκια τους αποχαιρέτησαν με τον δικό τους τρόπο και αντάλλαξαν μεταξύ τους κάρτες και δωράκια!

Τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο Γυμνάσιο και να έχουν στη ζωή τους επιτυχίες και όμορφες στιγμές!